توزیع 770 پانل خورشیدی در سطح استان اردبیل/سیاه چادرهای عشایری خلخال با پانل خورشیدی روشن شد | آذر خبر اردبیل
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۸  
true
false

حاتم طهماس پور در سفر به بخش خورش رستم و در حاشیه توزیع پانل‌های خورشیدی به عشایر هفت ییلاق و قشلاق خلخال در اردبیل اظهار کرد: بیش از ۷۷۰ پانل خورشیدی قابل حمل در بین عشایر استان اردبیل توزیع و امروز نیز سیاه چادرهای بیش از یک‌صد خانواده عشایری در ییلاقات بخش خورش رستم خلخال با توزیع پانل خورشیدی روشن شد.

وی افزود: با هدف روشنایی سیاه چادرهای عشایری در ییلاقات و قشلاقات، توزیع پانل‌های خورشیدی در سطح استان از سال گذشته آغاز و علاوه بر شهرستان خلخال در شهرستان‌هایی که بیشترین جمعیت عشایری را دارند توزیع ادامه دارد.

معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایری استان اردبیل بیان کرد: اداره کل امور عشایری در راستای حفظ جنگل، منابع طبیعی و حیات زیستی استان که جزء غنی‌ترین پهنه‌های طبیعی و خدادادی است وظیفه جایگزینی سوخت فسیلی با سوخت پاک خورشیدی را در اولویت دارد و توزیع سیلندرهای گاز نیز در جای‌جای مناطق عشایرنشین ادامه دارد.

این مسوول گفت: در مناطق عشایری و ییلاقی اکثر عشایر برق ندارند و از روشنایی محروم هستند و در کنار همت دولت و اداره کل امور عشایری از محل اعتبارات ارزش افزوده با اعتبار ۷۰ میلیون تومان ۱۰۰ پنل خورشیدی  تهیه و در ییلاقات طویستان، پشگمان، جعفرآباد، سجهرود، ویو، آق سوو برندق دراختیار اهالی روستاهای عشایری قرار گرفت.

منبع:فارس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true